Trądzik pospolity jest zdecydowanie najczęściej występującą u ludzi postacią trądziku. Przeważnie pojawia się u osób bardzo młodych w wieku od jedenastu do siedemnastu lat. Jest to typowa choroba skórna nastolatków, za którą odpowiedzialne są w głównej mierze hormony, które w okresie dojrzewania są produkowane w dużych ilościach. A jak powinna wyglądać dieta antytrądzikowa w przypadku tej odmiany choroby? Co może zawierać, a co musi wykluczać?
Bardzo ważne okazuje się włączenie do jadłospisu zwiększonych ilości nienasyconych kwasów tłuszczowych z grup omega-3 oraz omega-6. Niestety, ale coraz więcej osób cierpi na ich niedobory. Niewiele produktów zawiera je w swoim składzie, więc nawet pozornie zdrowa i wartościowa dieta może ich nie dostarczać. Najlepszymi źródłami tych kwasów są m.in.: siemię lniane, orzechy włoskie, tłuste ryby morskie oraz różne oleje roślinne. Wprowadzenie tych produktów do codziennej diety może skutkować odblokowaniem zamkniętych gruczołów łojowych, a także ogólną poprawą stanu skóry. Dieta przeciwtrądzikowa bogata w zdrowe kwasy tłuszczowe koniec końców doprowadzi do tego, że na ciele rzadziej będą pojawiać się nowe zaskórniki, wągry i inne wypryski. Skóra stanie się gładsza, ale też i lepiej odżywiona oraz nawilżona. Zacznie w końcu dobrze wyglądać.
Jeśli dieta ma zadbać porządnie od skórę od środka, nie może brakować w niej zdrowych tłuszczy. Nie będą to jednak tłuszcze pochodzące ze zwykłego mięsa, a te, które znaleźć można wyłącznie w produktach roślinnych oraz tłustych rybach morskich.