Breaking News
 |  | 

Diety

Dieta kopenhaska – dla kogo?

img-responsive

Nie ma jednego idealnego sposobu na odchudzanie dla każdego. Ludzie są przecież bardzo różni. Różnią się od siebie płcią, wiekiem, wzrostem i wagą, ale też stanem organizmu i jego potrzebami oraz strukturą układu metabolicznego. To wszystko sprawia, że dokładnie ten sam jadłospis odchudzający może nieco inaczej zadziałać na dwie różne osoby. Jedna z nich na nim schudnie, podczas gdy druga przytyje albo po prostu w ogóle nie zmieni swojej wagi. Dla kogo dobra więc będzie dieta kopenhaska? Kto powinien na nią przejść, a kto absolutnie musi jej unikać?

Jadłospis ten swego czasu był stosowany dosłownie przez wszystkie kobiety i wielu mężczyzn na świecie, ale po dogłębnym zapoznaniu się z jego działaniem i właściwościami stwierdzono, że w rzeczywistości może być on dobry dla niewielkiej garstki osób. Zaliczą się dla nich wyłącznie okazy zdrowia. Aby przejść na dietę kopenhaską i sobie nią nie zaszkodzić, należy nie mieć żadnych chorób i żadnych poważniejszych problemów zdrowotnych. Dieta ta składa się z niewielu kalorii, których chory organizm zawsze potrzebuje. Jeżeli więc przeszłoby się na nią w trakcie grypy czy jeszcze poważniejszego schorzenia, najprawdopodobniej jedynie zaszkodziłoby się swojemu organizmowi.

Drugą przeszkodą może być wiek. Dieta ta nie powinna być bowiem stosowana przez dzieci, nastolatków i młodzież. Jedynie osoby dorosły mogą na nią przejść. Ich organizmy są już bowiem w pełni rozwinięte i mają dość zmagazynowanych substancji, by przetrwać prawie dwutygodniową głodówkę. Dzieci nie powinny stosować żadnych rygorystycznych jadłospisów. Nawet jeśli mają one problemy z nadwagą, wystarczy przekonać je do zdrowego jedzenia i zachęcić do ruchu.

dieta-kopenhaska-dla-kogo

ABOUT THE AUTHOR