Breaking News
 |  | 

Diety

Dieta Dukan: Jak skutecznie schudnąć i utrzymać wagę

img-responsive

Dieta Dukan: jak skutecznie schudnąć i utrzymać wagę

Najnowszym hitem w kategoriach dietetycznych jest dieta opracowana przez francuskiego lekarza, Pierre’a Dukana. Słynie ona z bezpieczeństwa w stosowaniu oraz skuteczności w odchudzaniu. Dowiedz się więcej o tym, jak działa dieta Dukana oraz jak skutecznie wykorzystać jej zasady, by schudnąć i utrzymać wagę.

 1. Co to jest dieta Dukana?
  Jest to dieta opierająca się na spożywaniu białka i eliminowaniu węglowodanów z diety. Podstawowym założeniem jest stymulacja organizmu do wchodzenia w tryb spalania tłuszczu, co pozwala na utratę wagi. Dieta Dukana składa się z 4 faz, każda z nich ma własne zasady i czas trwania.

 2. Fazy diety Dukana

 • Faza ataku: trwa około 2-7 dni i polega na spożywaniu wyłącznie białka. W tym okresie organizm szybko traci na wadze.
 • Faza krążenia: dalsze spożywanie białka, ale także wprowadzenie do diety warzyw oraz urozmaicenie posiłków. Ta faza trwa kilka tygodni (w zależności od ilości kilogramów, które chcemy zgubić).
 • Faza konsolidacji: polega na powolnym wprowadzaniu do diety węglowodanów. Faza ta trwa tyle samo co etap wyjściowy.
 • Faza stabilizacji: to już etap utrzymywania wagi, tu powoli wprowadzamy do diety produkty, z których korzystaliśmy wcześniej.
 1. Zalety i wady diety Dukana
  Zaletami są: szybkie efekty, duża ilość białka, roznorodność spożywanych produktów, brak uczucia głodu, prostota w realizacji. Wady to: zwiększone ryzyko chorób serca, możliwe problemy z trawieniem, monotonność spożywanych posiłków, trudność w utrzymaniu utraconej wagi po zakończeniu diety.

 2. Jakie produkty można jeść na diecie Dukana?
  Głównymi produktami spożywanymi na diecie Dukana są: mięso, ryby, ser, jogurt naturalny, warzywa, jaja i płatki owsiane.

 3. Podsumowanie
  Dieta Dukana jest jednym ze skutecznych sposobów na pozbycie się zbędnych kilogramów. Nie jest jednak ona dla każdego oraz trzeba pamiętać, że dieta ta powinna być stosowana bardzo ostrożnie. By schudnąć z dietą Dukana i utrzymać wagę ważne są także regularne wysiłki fizyczne oraz uważne odżywianie się po zakończeniu diety.

dieta-dukan-jak-skutecznie-schudnac-i-utrzymac-wage-3

ABOUT THE AUTHOR