Breaking News
 |  | 

Diety

Co to jest krupa kasza

img-responsive

Współcześnie na sklepowych półkach możemy znaleźć niesamowitą ilość produktów. Ta różnorodność dotyczy również tych artykułów, które spokojnie możemy wprowadzić do naszej diety jeśli dbamy o zdrowie. Jednym z nich na pewno są różnorodne kasz, których nazw czasem nawet nie kojarzymy w życiu codziennym. Jedna z nich jest również oczywiście krupa kasza.

Krupa kasza – czym się charakteryzuje?

Chociaż jest to rodzaj kaszy, który niestety rzadko pojawia się na naszych stołach, to jednak możemy ją kojarzyć z nazwą popularnej zupy czyli z krupnikiem. Jednak czy kasza wykorzystywana do tej potrawy to Krupy?
Jest to dosyć specyficzny rodzaj kaszy, który na pewno powinien pojawić się na naszych stołach. Jest to kasza z ziaren, które zostały tylko oczyszczone i obluszczone. Zdarza się, że zostały również wypolerowane. Taka kasza zachowuje kształt ziarna, dlatego łatwo znaleźć ja na sklepowych półkach. Warto jednak wiedzieć na jej temat trochę więcej.
Kasza typu Krupy współcześnie

Najpopularniejszą kasza tego typu wedlug podanej wyżej definicji nie jest kasza jęczmienna, którą wykorzystujemy właśnie w trakcie przygotowywania krupniku. Jednak w miarę wieków mianem krup zaczęto określać również kaszę jęczmienna bez względu na stopień rozdrobnienia. Dlatego to właśnie te kaszę najczęściej wybieramy do przygotowania tej pysznej zupy. Warto jednak pamiętać, że w kuchni możemy postawić również na inne rodzaje kaszy w trakcie przygotowywania ulubionych dań i zup. Nie tylko w przypadku krupniku.

Warto jednak zwrócić uwagę, że jest to kasza naszych przodków. To właśnie słowianie przygotowywali potrawy zawierające ten produkt. Chociaż współcześnie nie sięgamy już tak często po kaszę czy też Krupy, to warto prowadzić je na stałe do naszego jadłospisu, ponieważ są one szczególnie zdrowe dla naszego układu pokarmowego. W dodatku mogą każdego zachwycić smakiem! Warto poeksperymentować i wybrać naszą ulubioną.
Warto postawić na bardziej tradycyjne potrawy takie jak kasza z gulaszem i kiszonym ogórkiem albo bardziej nowoczesne kaszotto. Wybór zależy wyłącznie od nas. Różne wariacje tego dania na pewno przypadną wam do gustu.

co-to-jest-krupa-kasza

ABOUT THE AUTHOR