Breaking News
 |  | 

Diety

Zasady diety antytrądzikowej

img-responsive

Dieta przeciwtrądzikowa rzeczywiście może wspomóc twoją walkę z cerą problematyczną. Nie powinieneś jednak traktować tego jak walki. Musisz być dobry dla swojej skóry, bo tylko wtedy ona zacznie dla ciebie korzystnie się zmieniać. Zdrowe menu zadba pozwoli ci zadbać o samego siebie na wielu różnych płaszczyznach. A oto lista zasad, którymi powinieneś się kierować, jeżeli chcesz zacząć stosować dietę antytrądzikową.

Na sam początek zadbaj o odpowiednią podaż nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3. Najlepszym ich źródłem są tłuste ryby morskie, które powinieneś jeść od tej pory przynajmniej dwa lub trzy razy w tygodniu. Koniecznie oceń jednak ich jakość, zanim po nie sięgniesz. Ryb morskich nie powinieneś bowiem kupować w zwykłych supermarketach, gdyż mięso występujące w dyskontach zwykle zawiera dużo rtęci. Poszukaj natomiast w swojej okolicy jakichś dzikich hodowli. Tam ryby są oczywiście droższe, ale też lepsze i pod względem jakości, i pod względem smaku.

Jak najszybciej zwalcz również swoje uzależnienie od cukru. Dieta antytrądzikowa powinna niestety całkowicie go wykluczać. Najgorszy będzie dla ciebie cukier rafinowany, inaczej mówiąc przetworzony, który występuje w słodyczach, ale też i gotowych sosach oraz różnych daniach z pudełek. Jeżeli twoje problemy z trądzikiem są naprawdę spore, na jakiś czas możesz spróbować również odstawić od siebie owoce. Co prawda zawierają one pewne witaminy i minerały, ale niestety w głównej mierze są wypełnione po prostu cukrem. A dla twojego organizmu nie ma różnicy to, w jakiej postaci go przyjmiesz. Cukier to po prostu cukier. Im szybciej zdasz sobie z tego sprawę, tym lepiej.

zasady-diety-antytradzikowej

ABOUT THE AUTHOR