Breaking News
 |  | 

Diety

Przykładowy jadłospis na diecie Dukana

img-responsive

Dieta Dukana zachęca swoją skutecznością, ale jednocześnie przeraża reżimem. Podzielono ją na cztery fazy, z których każda wiąże się z przestrzeganiem zgoła odmiennych zasad. Tym samym na każdym etapie należy nieco inaczej się żywić, choć istnieją pewne gotowe jadłospisy, które sprawdzą się niezależnie od tego, na jakiej fazie jest się w danym momencie. Oto jeden z nich. Dzięki niemu każdy przekona się, że ta dieta nie musi być wcale aż tak trudna i wymagająca.

Klasycznym śniadaniem na diecie Dukana jest po prostu jajecznica. Można przygotować ją z trzech dużych jajek i uzupełnić plasterkami usmażonego bądź upieczonego łososia, by wzbogacić ją o nienasycone kwasy tłuszczowe z rodziny omega-3. Propozycja na słodko to z kolei proteinowe naleśniki podane ze białym twarożkiem. Przygotowuje się je z mąki o niskiej zawartości węglowodanów.

Czas na obiad. W tej roli wystąpi smakowity łosoś ugotowany na parze. Jeżeli ktoś nie przepada za rybami, może je zastąpić np. udkami z kurczaka bądź indyka. Dieta Dukana w żadnym wypadku nie jest dietą bezmięsną. Jako że produkty pochodzenia zwierzęcego są najlepszym źródłem białka, one po prostu muszą w niej występować. Osoby nieprzepadające za mięsem nie będą dobrze czuć się na tej diecie. Dla nich lepszym wyborem okaże się typowy jadłospis wegetariański bądź wegański.

A co zjeść na kolację? Znowu mięso! Tym razem jednak będzie to apetyczna biała kiełbaska, którą można podać z niewielką porcją warzyw. Ponownie ten posiłek można zastąpić czymś słodkim, czyli np. omletem z jajek wypełnionym tuńczykiem bądź kawałkami łososia. Jeżeli między daniami głównymi odczuje się głód, warto sięgnąć po proteinowy jogurt naturalny lub serek wiejski. Takie produkty też są bogate w wartościowe białko.

przykladowy-jadlospis-na-diecie-dukana

ABOUT THE AUTHOR