Breaking News
 |  | 

Diety

Na czym polega dieta south beach?

img-responsive

Trwałe schudnięcie w teorii gwarantuje mnóstwo różnych diet odchudzających. Sama pewnie jednak już wiesz, że rzadko kiedy potrafią one sprostać oczekiwaniom. Kończysz kolejną dietę, a kilogramy wracają i znowu ważysz tyle, ile wcześniej. Czy dieta south beach będzie w stanie to zmienić? Możliwe, że tak, o ile tylko po przejściu na nią zaczniesz uczyć się zasad zdrowego żywienia i potem będziesz z nich już na co dzień korzystać.

Ten typ diety składa się z trzech odmiennych faz. Pierwsza z nich jest najbardziej restrykcyjna i zarazem najtrudniejsza do przejścia, ale gdy tylko ją ukończysz, potem będzie już tylko lepiej. Ten okres musisz po prostu jakoś przetrwać. Faza pierwsza ciągnie się przed dwa tygodnie i składa się wyłącznie z produktów takich jak jaja, chude mięso, ryby i sery. Uwzględnia też minimalny dodatek warzyw, którymi możesz urozmaicać te typowo białkowo-tłuszczowe posiłki. A potem jest już tylko łatwiej. Wraz z każdą kolejną fazą dieta south beach sprawia coraz większą przyjemność.

W drugim etapie do wymienionych wyżej produktów dodajesz bowiem mało słodkie owoce, pieczywo pełnoziarniste i niewielką ilość gorzkiej czekolady. Tę fazę kontynuujesz tak długo, aż uzyskasz swoją wymarzoną wagę. Okres jej trwania zależy więc od typu nadwagi bądź otyłości. Im więcej ważysz, tym dłużej będziesz musiała być na fazie drugiej. Dopiero gdy osiągniesz docelową wagę, wolno ci zakończyć ten etap. Jednocześnie przechodzisz wtedy do fazy końcowej.

A końcowy etap polega po prostu na tym, by kontynuować nawyki wypracowane w trakcie dwóch poprzednich faz. To bardzo ważne, abyś nauczyła się zdrowo odżywiać. W przeciwnym wypadku żadna dieta nigdy nie okaże się dla ciebie skuteczna.

na-czym-polega-dieta-south-beach

ABOUT THE AUTHOR