Breaking News
 |  | 

Diety

Jak zrobić wino z malin: Przepis na domowe wino malinowe

img-responsive

Wino malinowe to doskonały sposób na cieszenie się letnimi owocami przez cały rok. Przygotowanie własnej partii wina malinowego w domu jest łatwe i zabawne, a wynikowy produkt można podzielić z przyjaciółmi i rodziną.

Jak zrobić wino z malin? Oto krok po kroku przepis na domowe wino malinowe.

  1. Wybierz odpowiednie owoce

Wino malinowe można przygotować z malin świeżych lub mrożonych. Do produkcji wina z malin, należy dokładnie umyć kilogramy malin, usunąć z nich wszelkie zepsute i niedojrzałe owoce.

  1. Przygotuj składniki

Do produkcji wina malinowego, potrzebne będą maliny, cukier, drożdże winiarskie, woda oraz sok z cytryny.

  1. Przygotuj słodzenie

Do słodzenia wina malinowego potrzebny będzie cukier. W trzecim śródtytule, możemy wymienić konkretne ilości cukru na litr wina, w zależności od naszych preferencji.

  1. Fermentacja

Do fermentacji wina, należy dodać drożdże winiarskie. Wymieszaj drożdże z niewielką ilością wody i dej do masy malin, aby pozwolić na fermentację.

  1. Gromadzenie wina

Po fermentacji, wina należy przechowywać w ciemnym i suchym miejscu. Ma to na celu umożliwienie dojrzenia wina i pozbycie się resztki osadu.

Podsumowując, wino malinowe to świetny sposób na wykorzystanie letnich owoców w ciekawy i smaczny sposób. Korzystając z powyższego przepisu, każdy może wydzielić trochę czasu, aby przygotować swoją własną partię wina malinowego, którą można podzielić z przyjaciółmi i rodziną.

jak-zrobic-wino-z-malin-przepis-na-domowe-wino-malinowe

ABOUT THE AUTHOR