Breaking News
 |  | 

Diety

Przykładowe posiłki na diecie ketogenicznej

img-responsive

Jeżeli wciąż myślisz, że dieta ketogeniczna polega wyłącznie na jedzeniu mięsa i to jedynie tego tłustego, jesteś w sporym błędzie. W rzeczywistości ten plan żywieniowy może być bardzo urozmaicony. Gdy tylko na niego przejdziesz, powoli zaczniesz odkrywać zupełnie nowe smaki. Przekonasz się, że tłustym posiłkiem nie musi być tylko kawałek schabu polany olbrzymią ilością masła. Na diecie ketogenicznej nie brak nawet słodyczy. Nie są to jednak standardowe słodkie przekąski ze sklepu, a zdrowe posiłki, które tworzysz samodzielnie.

W momencie, gdy przejdziesz na ten tryb diety, będziesz musiał na nowo nauczyć się gotować. Zapomnij o tych wszystkich przepisach, z jakich korzystałeś dotychczas. Zacznij szukać w Internecie blogów i stron na temat diety ketogenicznej, z których będziesz mógł pobierać przepisy na niesamowite dania wysoko tłuszczowe. W większości przypadków ich podstawą będzie oczywiście mięso. Za każdym razem możesz jednak uzyskać jego inny smak, dodając do niego ciekawe przyprawy i obrabiając je np. w piekarniku czy gotując na parze. Koniecznie zapoznaj się także z najpopularniejszymi tłuszczowymi słodyczami. Każda dieta powinna przecież uwzględniać produkty o wysokim poziomie smakowitości. Naucz się zatem tworzyć zdrowe odmiany słodyczy, które będą bogate w tłuszcz.

Dieta ketogeniczna na samym początku na pewno wyda ci się trudna, ale z dnia na dzień będziesz coraz bardziej się do niej przekonywać. Odkryjesz na niej takie posiłki, jakich do tej pory nigdy w życiu nie jadłeś. Zaskoczysz się niesamowitymi smakami, z którymi nie miałeś jeszcze do czynienia.

przykladowe-posilki-na-diecie-ketogenicznej

ABOUT THE AUTHOR