Breaking News
 |  | 

Diety

Co można jeść na diecie ketogenicznej?

img-responsive

Dieta ketogeniczna to – wbrew powszechnym przekonaniom – nie tylko samo mięso. Wolno ci spożywać na niej także wiele innych produktów spożywczych, choć będą to oczywiście głównie te obfitujące w tłuszcze. Zaraz jednak zapoznasz się z długą listą artykułów dozwolonych w ketozie. Są one tak zróżnicowane, że jeśli zaczniesz je ze sobą mieszać, będziesz w stanie przygotować tysiące zróżnicowanych potraw o zaskakujących smakach i zapachach.

Zdecydowanie wskazaną grupą produktów na diecie ketogenicznej jest po prostu mięso. Wolno ci je spożywać o każdej porze dnia i nocy. Sięgaj więc bez oporów po wołowinę i wieprzowinę, a od czasu do czasu zaskocz swoje kubki smakowe kawałkiem dziczyzny bądź jagnięciny. Drób musisz ograniczać, gdyż zawiera on zbyt dużo białka w stosunku do tłuszczu. Oczywiście od czasu do czasu możesz przygotować sobie z niego jakąś potrawkę lub dodać go do sałatki albo zjeść pod postacią szynki, jednakże zwykle staraj się go zastępować tłustszymi gatunkami mięsa.

Mięso to również ryby i owoce morza. Zadbaj o to, by jakiś produkt z tej grupy pojawił się na twoim talerzu przynajmniej dwa razy w ciągu tygodnia. Szczególnie dobre będą dla ciebie: łosoś, makrela oraz sardynki, gdyż to one wykazują się wysoką zawartością tłuszczu. Wolno ci jeść także jajka, choć najlepiej by było, gdybyś bazował wyłącznie na ich żółtkach. Zawsze kupuj też produkty bezpośrednio od hodowców lub w sprawdzonych punktach. Dieta ketogeniczna musi być przecież wartościowa, by była zdrowa dla twojego organizmu.

co-mozna-jesc-na-diecie-ketogenicznej

ABOUT THE AUTHOR