Breaking News
 |  | 

Diety

W jaki sposób dieta pomaga leczyć trądzik?

img-responsive

Trądzik to jedna z powszechniejszych chorób skórnych. Mimo iż przeważnie do jego rozwoju dochodzi podczas okresu dojrzewania, czyli najczęściej występuje on u ludzi młodych, zmiany trądzikowe mogą też pojawić się u osób dorosłych, a zwykle wynika to wtedy z zaburzeń gospodarki hormonalnej. A jak poradzić sobie z takim problemem niezależnie od wieku? Właściwa pielęgnacja oraz higiena na pewno są tutaj kluczowe, jednakże specjalna dieta antytrądzikowa też może dać wiele dobrego każdej problematycznej skórze.

Mnóstwo osób wciąż bowiem nie potrafi na dobre pozbyć się tych wszystkich krostek i wyprysków. Nierzadko są one główną przyczyną niskiej samoceny i braku akceptacji własnego ciała. Ważne jest więc to, by działać i to działać na różnych płaszczyznach. Jeżeli pielęgnacja nie pomaga aż tak, jak się tego od niej oczekuje, być może to dieta przeciwtrądzikowa stanie się jej doskonałym uzupełnieniem. Główną przyczyną powstawania wyprysków są bowiem zmiany hormonalne zachodzące w organizmie. A nieraz nadmierna produkcja pewnych hormonów lub zatrzymanie bądź spowolnienie wytwarzania pozostałych wynika z niedoborów pokarmowych. To ważne, by jadłospis bazował na prawidłowych nawykach żywieniowych. Nie muszą być one wcale skomplikowane. Czasami wystarczy dodać do diety trochę warzyw czy owoców, aby skóra od razu lepiej się zaprezentowała.

Oczywiście czasami nawet pomimo zmiany diety trądzik dalej nie przemija. Jest to znak, że trzeba się z nim zgłosić do specjalisty. Dieta przeciwtrądzikowa nie będzie bowiem skuteczna, jeżeli okaże się, że trądzik jest tak naprawdę objawem innej jednostki chorobowej. A to może sprawdzić i zbadać wyłącznie doświadczony lekarz.

w-jaki-sposob-dieta-pomaga-leczyc-tradzik

ABOUT THE AUTHOR