Breaking News
 |  | 

Diety

Dobry sposób na zdrowe śniadanie

img-responsive

Najważniejszy posiłek dnia

Odpowiednie śniadanie stanowi podstawę dobrze zaczętego dnia. Często się słyszy, że to właśnie ono stanowi najważniejszy posiłek dnia. Od niego zależy nasza produktywność oraz to jak będziemy się czuli. Rezygnacja z tego posiłku, może natomiast doprowadzić nas w przyszłości do nadwagi a nawet otyłości. Śniadanie powinno stanowić około 25% naszego dziennego zapotrzebowania energetycznego. Ważne jest to, żeby było ono bogate w białko, węglowodany złożone oraz w tłuszcze. Ten pierwszy posiłek dnia stanowi nieodłączny element zdrowej i zbilansowanej diety, zwłaszcza kiedy planujemy zrzucić zbędne kilogramy. Spożywanie śniadania, w ciągu dwóch godzin od wstania, wiąże się z licznymi korzyściami płynącymi dla naszego organizmu. Do najważniejszych z nich można zaliczyć: uzupełnienie potrzebnych składników odżywczych, minimalizowanie ryzyka rozwoju nadciśnienia tętniczego lub cukrzycy typu 2, zwiększenie koncentracji czy poprawa zdolności poznawczych.

Jajecznica z warzywami sposobem na dobry początek dnia

Często brakuje nam pomysłów lub czasu na przygotowanie śniadania. Poranki, zazwyczaj, są tą porą dnia, kiedy spieszymy się do pracy, szkoły lub na inne zajęcia. Warto zatem, przygotować sobie śniadanie dzień wcześniej, lub przynajmniej zaplanować co byśmy chcieli zjeść, by zminimalizować czas, który potrzebujemy do przygotowania posiłku.

Jednym z podstawowych produktów wykorzystywanych do sporządzania śniadania są jajka. Stanowią one wysokie źródło białka, niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania. Zawierają one mnóstwo witamin i mikroelementów. Są niskokaloryczne i często wykorzystywane przez osoby, które są na diecie.

Jajka można przyrządzić na wiele różnych sposobów. Do najbardziej popularnych należy jednak jajecznica z warzywami. Taka forma śniadania jest tania, łatwa i szybka w przyrządzeniu. Zrobienie jajecznicy nie wymaga od nas wielkich zdolności kulinarnych. Choć najlepiej smakuje usmażona i jedzona na świeżo, to jednak istnieje również możliwość wykonania jej dzień wcześniej i zabrania ze sobą do pracy czy na zajęcia.

dobry-sposob-na-zdrowe-sniadanie

ABOUT THE AUTHOR