Breaking News
 |  | 

Diety

Cukry złożone – przykłady

img-responsive

Każdy człowiek potrzebuje węglowodanów. Oczywiście przyjmujemy je w różnej postaci począwszy od słodyczy, które są wręcz naszpikowane cukrem, po produkty z codziennej diety. W końcu cukier zawierają takie produkty jak mleko, warzywa i owoce czy makarony. Oczywiście najlepiej przyswajamy cukry proste, czyli glukozę jednak na co dzień mamy do czynienia z cukrami złożonymi. Dzisiaj omówimy cukry złożone przykłady.

Co prawda całkiem sporo mówi się na ten temat na lekcjach biologii w szkole, jednak wiedzą sprzed kilku lat bardzo szybko ucieka. Warto sobie zrobić drobną powtórkę i uzupełnić wiedzę.

Jak dziełu cukry czyli cukry złożone – przykłady

W naszych codziennych posiłkach wbrew pozorom znajduje się bardzo dużo cukrów. Znajdują się one w popularnych produktach. Różne cukry znajdują się właśnie w nich.
Na przykład:

  • sacharoza, która jest naszym białym cukrem powstającym z buraków cukrowych;
  • laktoza zawarta w mleku;
  • maltoza powstająca w wyniku procesu fermentacji zbóż;
  • skrobia czyli cukier zawarty w ziemniakach.

Oczywiście w naszej codziennej diecie znajdują się również inne cukry, które jednak są na tyle zawiłym tematem, że mogły by stanowić inspirację do kolejnego artykułu.
Pamiętajmy jednak, że zawartość cukru, a nawet cukrów złożonych w produktów z naszej codziennej diety nie oznacza, że powinniśmy je wycofać z jadłospisu, żeby schudnąć. Cukry są elementem zrównoważonej diety i gwarantują nam zdrowie a także energię.

W końcu warzywa i owoce są zalecane w diecie każdego człowieka a niektóre z nich zawierają całkiem sporo cukrów.
Warto jednak śledzić kaloryczność i zawartość cukrów w naszej codziennej diecie żeby rzeczywiście ograniczyć przyrost zbędnych kilogramów. W końcu to ważne dla każdej kobiety a także dla ogólnego dobrego stanu zdrowia każdego człowieka.

Warto także wiedzieć, że cukry złożone również możemy podzielić na cukry dwu-, trzy-, czy też czterocukrowe.
Jak widać temat cukrów jest złożony i jeśli jesteś nim zainteresowana to warto sięgnąć po fachową literaturę. W końcu cukry znajdują się wokol nas na codzien i w znacznej mierze od nich zależy nasze funkcjonowanie.

cukry-zlozone-przyklady

ABOUT THE AUTHOR